top of page

Angelas iš peilių

Sheridan Voysey

Tautos nebekariaus tarpusavyje ir nebesimokys kariauti.“ (Iz 2. 4)


Kai Didžiojoje Britanijoje padaugėjo užpuolimų su peiliais, Britanijos metalo konstrukcijų centras pateikė pasiūlymą. Bendradarbiaujant su vietine policija centras pagamino ir visoje šalyje pastatė du šimtus dėžių, kur buvo galima savo noru atiduoti šaltąjį ginklą. Buvo priduota 100 000 peilių, kai kurių ašmenys buvo kruvini. Paskui peiliai buvo nusiųsti skulptoriui Alfui Bredliui (Alfie Bradley), kuris juos atbukino ir ant kai kurių iš jų išgraviravo jaunų aukų vardus, o taip pat apgailestaujančius nusikaltėlių žodžius. Po to visi 100 000 peilių buvo sujungti ir tapo „Peilių angelu“ – dviejų metrų angelo su blizgančiais plieno sparnais skulptūra.


Stovėdamas prieš šį angelą, aš mąsčiau, kiek buvo išvengta sužalojimų ir mirčių šio kūrinio dėka. O dar aš galvojau apie naują dangų ir naują žemę, kuriuos matė Izajas (Iz 65, 17), kur vaikai nemirs (Iz 65, 20) arba neaugs nusikaltimų ir skurdo (Iz 65, 22-23). Vieta, kur nebebus su peiliais padarytų nusikaltimų, nes visi kardai bus perkalti ir jiems suteikti kiti kūrybiniai tikslai (Iz 2, 4).


Šis naujas pasaulis dar neatėjo, bet mes esame pašaukti dėl jo melstis ir prisidėti, kad jis ateitų (Mt 6, 10). Tam tikra prasme „Angelas iš peilių“ yra Dievo pažadėtos ateities atspindys. Kardai tampa noragais. Ginklai – meno kūriniais. Kokius naujus projektus galime pateikti, kad dar daugiau skelbtume šią ateitį?


Kas jus įkvepia kovoti su blogiu? Kaip jūs galite savo aplinkoje skleisti taiką ir ramybę?


Viešpatie Jėzau, mes laukiame laiko, kai Tau valdant pasaulyje įsiviešpataus taika. Nukreipk mus savo Dvasia, kad mes padėtume aplinkiniams pamatyti Tavo karalystės atėjimą.


© Our Daily Bread

40 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page