top of page

Apie sudėtingus santykius

Paul Tripp

Jūs turite būti dėkingi Dievui už žmones, kuriais Jis jus apsupo. Jūs turite juos mylėti, ir su jais elgtis pagarbiai. Jums reikia daryti viską, kad su jais išsaugotumėte taiką ir vienybę. Jūs turite būti pasirengę pasiaukojančiai jiems tarnauti. Jūs turite nuolankiai priimti tiesą, kurią jie sako apie jus.


TAČIAU... jūs negalite tikėtis, kad žmonės jums suteiktų tai, ką gali suteikti tik vienas Kristus.


Yra itin daug skausmingų krikščioniškų santykių, kuriuos paveikė konfliktai ir nusivylimai, nes juose viena ar net ir abi pusės apsiėmė nešti naštą, kurios neturi jėgų pakelti nė vienas žmogus:


Nė vienas žmogus negali tapti džiaugsmo šaltiniu;


Nė vienas žmogus negali suteikti priežasties nepasiduoti sunkią minutę;


Į jokį asmenį jūs negalite sudėti savo vilčių;


Nė vienas asmuo negali suteikti širdies ramybės ir taikos;


Nė vienas žmogus negali jūsų pakeisti iš vidaus;


Nė vienas žmogus negali pakeisti jūsų praeities;


Nė vienas žmogus negali ištaisyti jūsų klaidų.


Ir vis dėl to... mes vis prašydavome kokio nors žmogaus tam tikru gyvenimo momentu ir kažkokiu būdu tapti mums ketvirtu Trejybės asmeniu!


Tokie santykiai, tiesiog yra pasmerkti žlugti. Kai mes prašome žmogaus mums padaryti tai, ką gali padaryti tik Kristus, mes užkrauname jam nepakeliamą ir slegiančią naštą, o paskui, kai jis nepateisina lūkesčių, jį teisiame.


Svarbu prisiminti, jog žmogiška meilė – nuostabus dalykas. Jūs turėtumėte siekti žmonių, kurie jus myli, ir žmonės turėtų trokšti bendrauti su jumis, nes jūs mokate mylėti. Tačiau jūs rasite gyvenimą (tikrą, keičiantį širdį gyvenimą, raminantį jūsų sielą gyvenimą) tik vertikaliuose santykiuose su vienu Asmeniu.


Tik Kristus gali tapti dvasinio gyvenimo ir jėgos šaltiniu. Tik Jis gali išgelbėti, pakeisti ir išvaduoti jus iš jūsų pačių. Tik vienas Kristus gali duoti jūsų sielai tai, ko ji taip atkakliai ir desperatiškai ieško.


Galbūt nusivylimas, kurį jūs patiriate santykiuose, yra nerealių ir nepasiekiamų lūkesčių vaisius?  Galbūt jūs nesąmoningai pastatėte žmones į Dievo vietą? Galbūt jūs prašote jų padaryti tai, ką tik Kristus gali jums padaryti?


Yra tik vienas Gelbėtojas, ir Jis yra jūsų visiems laikams. Jums nereikia šalia esančiam žmogui užkrauti šios naštos.

1 view0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page