top of page

Kuo gera yra sąžinė

Greg Laurie

Jūs niekada negalėsite visiškai nenusidėti. Tai tokia pati tiesa, kaip ir tai, jog jūs kvėpuojate. Ir net jei jūs esate tikras krikščionis, vis tiek retkarčiais pulsite į nuodėmę. Tačiau būti nusidėjėliu ir gyventi nuodėmės valdžioje – tai visiškai ne tas pats. Ir jeigu jūs iš tiesų esate krikščionis, jūs negyvensite nuodėmės valdžioje.


Kaip parašyta Pirmame Jono laiške: „Kas yra gimęs iš Dievo, nedaro nuodėmės, nes jame laikosi Dievo sėkla. Jis negali nuodėmiauti, nes yra gimęs iš Dievo.“ (1 Jn 3,9)


Jeigu jūs, būdamas krikščionis, imate judėti neteisinga linkme ir mąstote apie nuodėmingus dalykus, jus ima kaltinti Šventoji Dvasia. Jeigu suvokiate, jog ketinimas yra nuodėmingas ir kad jūs neturite jam aklai paklusti, jau yra geras ženklas. Ir jeigu vis dėl to jūs padarysite taip, kaip ketinote, tai po to jausitės labai kaltas – ir tai taip pat geras ženklas. Tai reiškia, jog jūsų sąžinė dar signalizuoja apie nuodėmę, neduodama jums ramybės. Tai kaip signalizacija, reaguojanti į dūmus arba telefono priminimas, pranešantis, jog jūsų telefono akumuliatorius tuojau išsikraus. Kaip tik taip veikia mūsų sąžinė. Ji mums primena, kad mes kažką darome neteisingai.


Tačiau mums verta susimąstyti tuomet, kai mes sumanome kažką negero ir dėl to nejaučiame jokio sąžinės priekaišto - kai darome nuodėmę ir dėl to nesijaučiame kalti. Tai reiškia, jog aliarmą kelianti signalizacija sugedo arba buvo išjungta.


Galimas dalykas, kad jūs savo gyvenime jau pajutote auklėjančią Viešpaties ranką. Galbūt jūs jau buvote sugauti darydami nusikaltimą arba paprasčiausiai jautėtės kalti. Atgaukite drąsą! Tai reiškia, kad jūsų sąžinė dar čia! Jeigu jūs jaučiate, kad Dievas jus baudžia ir taiso tada, kai jūs suklupote, tai eilinį kartą liudija, jog jūs esate Dievo vaikas.


Išvada: Jūsų sąžinė – kaip sirena, pranešanti apie pavojų.

7 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page