top of page

Slaptas geradaris

Xochitl Dixon

Žiūrėkite, jog nedarytumėte savo gailestingumo darbų žmonių akyse, kad būtumėte jų matomi.“ (Mt 6, 1)


Fiziškai neįgalus veteranas Kristoferis laikui bėgant kasdieniuose darbuose ėmė patirti sunkumus. Jam reikėjo daugiau laiko ir jis susidūrė su stipresniu skausmu. Nepaisant to, jis kiek galėjo padėjo žmonai ir vaikui. Praeiviai matydavo, kaip jis kas savaitę rankine žoliapjove pjaudavo žolę.


Ir štai, vieną dieną iš anoniminio aukotojo Kristoferis gavo laišką ir brangią motorinę žoliapjovę. Dabar jis galėjo patogiai sėdėti ant žoliapjovės sėdynės ir sukinėti vairą. O slaptas geradaris džiaugėsi, kad padėjo vargstančiam.


Jėzus nesakė, kad aukos turėtų būti slaptos, bet priminė, kad aukodami, tikrintume savo motyvus (Mt 6, 1). Jis taip pat pasakė:„Todėl duodamas išmaldą, netrimituok sinagogose ir gatvėse, kaip daro veidmainiai, kad būtų žmonių giriami“ (Mt 6, 2). Nors Dievas tikisi, kad būsime dosnūs, tačiau Jis ragina vengti pagundos daryti gerus darbus žmonių akivaizdoje, kad būtume giriami arba sulauktume pripažinimo (Mt 6, 3).


Kai suprantame, kad viską, ką turime, gauname iš Dievo, galime tapti slaptais davėjais, kuriems nereikia pagyrų ir kitų žmonių susižavėjimo. Viską žinantis visų gerų dalykų Davėjas džiaugiasi nuoširdžiu savo žmonių dosnumu. Nėra nieko vertingesnio už Jo pripažinimą.


Kaip Dievas per kieno nors slaptus darbus padėjo jums? Kam jūs patys galite slapta padėti šiandien?


Mylintis Viešpatie, palaimink mane galimybėmis aukoti taip pat nesavanaudiškai ir dosniai, kaip Tu apdovanojai mane.


© Our Daily Bread

44 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page